Богодухівське медичне училище створено згідно наказу № 49 Міністерства охорони здоров’я УРСР і наказу № 44 від 20.03.1965 року Харківського обласного відділу охорони здоров’я.

Історія розвитку медичної освіти на Богодухівщині тісно пов’язана з розвитком медицини нашого краю. У Богодухівському повіті стрімкий розвиток медицини розпочинається в 1870 році та пов'язується з ім'ям лікаря Романа Михайловича Ейнеса. Він брав участь у російсько-турецькій війні  та деякий час працював під керівництвом М.І.Пирогова.  Лікарня, яку він очолив у м. Богодухові, складалася з амбулаторії та стаціонару на 20 ліжок. У 80-х роках земством був збудований корпус під хірургічне відділення, а в 1914 році — інфекційне відділення. До 1917 року в усьому Богодухівському повіті нараховувалось 7 лікарень на 138 ліжок і 21 фельдшерський пункт. Найбільш бурхливого розвитку набула районна медична мережа в передвоєнні роки. Звичайно, гостро постає питання забезпеченості району медичними кадрами. У 30-х роках Богодухівський райком Червоного Хреста відкрив школу медсестер.

Після війни і до 1964 року при Богодухівській районній лікарні працювали курси медсестер. 

Але потреба в підготовці кваліфікованих кадрів залишалася гострою. За клопотанням місцевих органів влади в 1965 році було відкрито медичне училище.

Значний внесок у справу відкриття та функціонування училища у перші роки його існування зробив провідний хірург, кандидат медичних наук, Герой Соціалістичної праці  С.О.Густілін.

  

Першим директором училища був лікар-педіатр, відмінник охорони здоров’я України Д.Г.Ольховський .

 

З 1980 по 2018 рік цю роботу продовжила лікар-педіатр Глазунова Алла Федорівна.

 

  У перші роки свого існування училище розміщувалося в старому приміщенні дореволюційної доби. 

  У 1975 році було збудовано два нових корпуси, в яких сьогодні розташований коледж. 

  З початку заснування і до 1969 року в училищі проводилася підготовка медичних фахівців трьох спеціальностей:

  • фельдшер,
  • акушерка,
  • медична сестра. 

Враховуючи забезпеченість акушерками районних лікарень, з 1969 року по 1971 рік в училищі готували медичних працівників двох спеціальностей: фельдшер і медична сестра, а з 1971 по 1973 рік -  лише фельдшерів для військових частин, з 1973 по 1976 рік лише медичних сестер, з 1976 по 1984 рік – тільки фельдшерів. З 1984 року училище готує молодших медичних працівників за фахом медична сестра і фельдшер.

  Перший випуск відбувся в 1968 році. Серед випускників провідний торакальний хірург міської клінічної лікарні №13 м. Харків В.Кравченко, колишня головна медична сестра ЦРЛ Л.Гончар, директор фармацевтичної фірми (м.Київ) В.Лихенко, колишній керівник відділу санітарної служби при МОЗ України Г. Кабаненко та ін.

У літопис навчального закладу навічно вписано ім'я Володимира Трохимчука, який виконував свій професійний обов'язок в Афганістані, отримав смертельне поранення, надаючи медичну допомогу. Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.

  

Богодухівське медичне училище в 2005 році змінило назву на коледж (розпорядження Харківської обласної державної адміністрації № 649 від 15.12.2005 року). Це Комунальний заклад охорони здоров’я  першого рівня акредитації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області, який згідно з ліцензією Міністерства освіти і науки України має право надання освітніх послуг, пов’язаних з одержанням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог молодшого спеціаліста з напряму 1201 «Медицина» зі спеціальностей:

  5.12010101 Лікувальна справа

  5.12010102 Сестринська справа

Упродовж свого існування в коледжі підготовлено близько п'яти тисяч спеціалістів. Серед випускників коледжу кандидати медичних наук, провідні спеціалісти, які працюють в державних та приватних закладах охорони здоров'я  Харківської області, України і за кордоном.