Військово-медична підготовка. Теми СПРС. Сестринська справа

 1. Уражуюча дія сучасної зброї та характеристика санітарних втрат.
 2. Охорона праці в галузі.
 3. Основи організації забезпечення медичним майном і технікою у воєнний час.
 4. Травматичний шок. Синдром тривалого роздавлювання (стиснення) тканин. Термічні опіки. Відмороження.
 5. Завдання та зміст військово-польової терапії. Характеристика ядерної зброї. Радіаційні ураження.
 6. Особливості хімічної зброї. Характеристика осередку хімічного зараження. Ураження бойовими отруйними речовинами.
 7. Основи організації санітарно-гігієнічних заходів у військах. Гігієна розташування та пересування військ, особливості гігієни військовослужбовців спеціальних родів військ. Особливості організації розташування військовослужбовців у зоні проведення АТО.
 8. Гігієна польового водопостачання військ.Особливості організації водопостачання особового складу в зоні проведення АТО.
 9. Завдання та основи протиепідемічного захисту військ.
 10. Загальна характеристика протиепідемічних сил і засобів, протиепідемічний захист на етапах медичної евакуації. Санітарно-епідеміологічна розвідка.
 11. Протиепідемічний захист військ в умовах застосування ворогом бактеріологічної зброї.
 12. Організація екстреної медичної допомоги постраждалим в надзвичайних ситуаціях. Система лікувально-евакуаційного забезпечення населення в надзвичайних ситуаціях.
 13. Транспортні катастрофи, їх медико-тактична характеристика. Лікувально-евакуаційні заходи в осередку транспортних аварій і катастроф.
 14. Аварії на АЕС і радіаційно-небезпечних об’єктах, їх медико-тактична характеристика.
 15. Хіміко-технологічні катастрофи. Класифікація сильнодіючих отруйних речовин, симптоми отруєння. Основні лікувально-профілактичні заходи в осередку хімічного ураження.
 16. Стихійні лиха, їх класифікація та медико-тактична характеристика. Основи організації та проведення аварійно-рятувальних та невідкладних робіт, медична допомога в районах стихійних лих.
 17. Екстрена медична допомога при масових ураженнях в мирний та воєнний час. Основні принципи і способи захисту населення при масових ураженнях у надзвичайних ситуаціях природного та техногенного характеру.